Kontakt:

+48 667 766 445

sklep_janikowo@wp.pl

Jak udrożnić dyszę spryskiwacza, czyli czyszczenie dyszy spryskiwacza

Jak udrożnić dyszę spryskiwacza, czyli czyszczenie dyszy spryskiwacza

Na jakiej zasadzie działają spryskiwacze? Kiedy włączamy spryskiwacz, płyn trafia do specjalnej pompki, która następnie podaje go do rurki, przez którą trafia on do dyszy spryskiwacza. O ile rurki i pompka nie należą do elementów łatwo ulegających awarii, o tyle sama dysza spryskiwacza jest elementem delikatnym, podatnym na zniszczenie. Dzieje się tak, ponieważ wspomniana dysza to tak naprawdę niewielki element kończący się cienkim, niewielkim otworem. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie dyszy spryskiwacza

czytaj całość »
Słaby nawiew w samochodzie – jak sobie z tym poradzić?

Słaby nawiew w samochodzie – jak sobie z tym poradzić?

Powodów wpływających na słaby nawiew w samochodzie może być wiele – od przepalonego bezpiecznika, aż po awarię silnika dmuchawy. Tak czy siak takiemu problemowi trzeba zaradzić i to szybko. Wydawać by się mogło, że to nic poważnego – nic bardziej mylnego. Słaby nawiew w samochodzie w lecie może spowodować nadmierne zmęczenie kierowcy, w konsekwencji brak należytej koncentracji. Poza tym powoduje to parowanie szyb, więc ograniczoną widoczność. Krótko mówiąc trzeba coś z tym zrobić. 

czytaj całość »
Czyszczenie klimatyzacji samochodowej – co robić, czego nie robić?

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej – co robić, czego nie robić?

Zacznijmy od tego, że czyszczenie klimatyzacji samochodowej powinno odbywać się regularnie i dokładnie. Jest to spowodowane tym, że po pierwsze nieczyszczona klimatyzacja zwyczajnie śmierdzi. Ilekroć włączymy nawiew poczujemy nieprzyjemny zapach, prawdopodobnie przez drobnoustroje, które z przyjemnością zamieszkują takie właśnie brudne i wilgotne przestrzenie. 

czytaj całość »
Jak zmierzyć rozstaw śrub

Jak zmierzyć rozstaw śrub w kole? 

Każdy chciałby mieć w swoim aucie dobrze wyglądające felgi – aby zakup był trafiony, należy poznać rozstaw śrub w kołach samochodu. Istnieje kilka szybkich patentów na prawidłowe zmierzenie rozstawu. W tym celu przyda się nam porządna suwmiarka i poznanie kilku zasad geometrii.

czytaj całość »
Regulator napięcia objawy

Objawy uszkodzenia regulatora napięcia

Awarie układu elektrycznego mogą objawiać się w różny sposób, a ich identyfikacja jest bardzo ważna aby szybko naprawić usterkę. Poniżej przestawiamy objawy uszkodzenia regulatora napięcia w alternatorze, czyli jednej z kluczowych części układu ładowania.

czytaj całość »
Piszczące hamulce – co dzieje się z samochodem?

Pojawienie się niepokojących pisków z okolic hamulców może nie tylko doprowadzić kierowcę do szału, ale także wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na całe szczęście piszczące hamulce nie są oznaką poważnej awarii. Warto jednak pamiętać o tym, że jedynie odpowiednio szybka interwencja może uchronić nas przed poważniejszymi konsekwencjami.

czytaj całość »
Jak wymienić wycieraczki? Praktyczny poradnik.

Raz w roku warto wymienić wycieraczki na nowe. Szczególnie należy przyjrzeć im się przed sezonem jesiennym i zimowym, kiedy to najbardziej je eksploatujemy. Zanim jednak zadamy sobie pytanie: jak wymienić wycieraczki na nowe? Warto wcześniej dowiedzieć się, jak zdjąć te obecnie zainstalowane w naszym samochodzie. Zarówno podczas demontażu, jaki montażu nowych wycieraczek dokonujemy oczywiście przy zgaszonym silniku, bez kluczyka w stacyjce – tak, aby wyeliminować ryzyko ich przypadkowego uruchomienia.

czytaj całość »
Jak sprawdzić alternator w domowych warunkach?

Sprawny alternator to gwarancja prawidłowego ładowania samochodu, a co za tym idzie jego bezawaryjnego funkcjonowania. Wytrzymałość jego działania zależy między innymi od producenta i zastosowanych przez niego rozwiązań, a także umiejscowienie alternatora w pojeździe. Zatem, jak samodzielnie można sprawdzić poprawność jego działania?

czytaj całość »
Jak sprawdzić stan akumulatora?

Z roku na roku wypuszczane na rynek samochody posiadają coraz to bardziej skomplikowaną budowę. Mimo to, nadal sprawdzenie akumulatora w warunkach domowych jest możliwe. Ten prosty pomiar napięcia jest w stanie dostarczyć nam odpowiedniej informacji. Jak więc sprawdzić stan akumulatora?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl