Kontakt:

+48 667 766 445

sklep_janikowo@wp.pl

Piszczące hamulce – co dzieje się z samochodem?

Pojawienie się niepokojących pisków z okolic hamulców może nie tylko doprowadzić kierowcę do szału, ale także wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na całe szczęście piszczące hamulce nie są oznaką poważnej awarii. Warto jednak pamiętać o tym, że jedynie odpowiednio szybka interwencja może uchronić nas przed poważniejszymi konsekwencjami.

czytaj całość »
Jak wymienić wycieraczki? Praktyczny poradnik.

Raz w roku warto wymienić wycieraczki na nowe. Szczególnie należy przyjrzeć im się przed sezonem jesiennym i zimowym, kiedy to najbardziej je eksploatujemy. Zanim jednak zadamy sobie pytanie: jak wymienić wycieraczki na nowe? Warto wcześniej dowiedzieć się, jak zdjąć te obecnie zainstalowane w naszym samochodzie. Zarówno podczas demontażu, jaki montażu nowych wycieraczek dokonujemy oczywiście przy zgaszonym silniku, bez kluczyka w stacyjce – tak, aby wyeliminować ryzyko ich przypadkowego uruchomienia.

czytaj całość »
Jak sprawdzić alternator w domowych warunkach?

Sprawny alternator to gwarancja prawidłowego ładowania samochodu, a co za tym idzie jego bezawaryjnego funkcjonowania. Wytrzymałość jego działania zależy między innymi od producenta i zastosowanych przez niego rozwiązań, a także umiejscowienie alternatora w pojeździe. Zatem, jak samodzielnie można sprawdzić poprawność jego działania?

czytaj całość »
Jak sprawdzić stan akumulatora?

Z roku na roku wypuszczane na rynek samochody posiadają coraz to bardziej skomplikowaną budowę. Mimo to, nadal sprawdzenie akumulatora w warunkach domowych jest możliwe. Ten prosty pomiar napięcia jest w stanie dostarczyć nam odpowiedniej informacji. Jak więc sprawdzić stan akumulatora?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl